Міфи про септики

У останні роки пластикові септики набирають все більшої популярності, відповідно, про них ведеться все більше розмов, іноді за справою, іноді - ні. Давайте ж розберемо найпопулярніші міфи.

Біологічний осад, отриманий в накопичувальної ємності, можна використовувати для добрива, а очищену воду - для поливу.

Насправді, отриманий після переробки осад, який накопичився в септику, використовувати для городніх потреб можна, але далеко не відразу, адже після вилучення з ємності осадові суспензії повинні як мінімум п'ять-сім років пролежати в компості. При цьому потрібно обов'язково додавати біопрепарати для компостних ям, і лише тільки після цього компост можна буде використовувати як добриво. Що стосується води після обробки в септику, то її ні в якому разі не можна використовувати для поливу. Для того, щоб вона була придатна, її потрібно знезаразити за допомогою УФ-стерилізатора або ж хлору. Тому простіше взагалі не використовувати цю воду.

Наступна і напевно найпоширеніше помилкова думка - для будь-якого типу септика небезпеку становлять різні пральні порошки, які містять хлор, папір, та інші агресивні речовини.

Будь-який септик розрахований на розумне його використання. При перевищенні певної концентрації агресивних речовин виявляється згубний вплив на мікрофлору всередині септика. Це призводить до зменшення чисельності анаеробних бактерій, і значить, до збільшення терміну періоду, необхідного для переробки стічних вод. При великих же обсягах накопичувальних ємностей і кількість бактерій теж досить значна, тому і реакції з відновлення працездатності мікрофлори можуть протікати досить швидко.

Далі - просто неймовірна омана. Якщо ви поставили септик, то тепер можна сміливо 3-5 років до нього навіть і не підходити.

Це зовсім невірно! Абсолютно будь-який септик вимагає контролю і догляду. Особливо примхливими вважають енергозалежні септики, тому що в них є комплект механічних датчиків. Зазвичай 3 рази на рік, іноді навіть кожні три місяці потрібна допомога фахівця, що стежить за їх робочим станом.

Від опадів на дні септику можна позбавлятися самостійно, без асенізатора з машиною.

Неоднозначне твердження. Дійсно в досить малих енергонезалежних септиках можна впоратися з осадовим мулом і за допомогою звичайного дренажного насоса. Але у великих очисних установках, які виконані на основі накопичувальної ємності часто збираються елементи, які просто непосильні для самостійної утилізації: це може бути пісок, засоби особистої гігієни та інше. Ці елементи не потрібно зливати в загальну стічну канаву або ж на ділянку. Найкраще замовити асенізаторські послуги, до того ж, плата за них вельми символічна.

Відгуки

  • 07.06.2012
    Полтора месяца назад приобрел такую емкость на 1 тонну. Качество емкости очень нравится. Сразу видно что сделано на совесть. приобрел емкость в качестве накопительной для питьевой воды в коттедж. Грамотные менеджеры — сориентировали и помогли подобрать именно то, что мне было нужно. подробнее
  • 07.06.2012
    взял для перевозки 5 кубов на прицеп. воду подвожу хотел однослойную, но увидел двухслойную - она гораздо крепче. советую для перевозки с ребрами брать или делают на заказ усиленные. вожу с прошлого лета, нареканий нет. подробнее
Все отзывы

Про компанію

Уже більше десяти років наше підприємство пропонує жителям м.Суми та області широкий асортимент ємностей від 100 до 15000 л, виготовлених з харчового поліетилену, відомих багатьом жителям як «Баки на Білопільскій».

Докладніше


Інформаційний партнерАгроснаб

Підібрати бак